Wyszukiwanie nowych aukcji allegro.

Monitor aukcji allegro

Co to jest Monitor Allegro

Monitor Allegro jest programem, który ułatwia wyszukiwanie nowych aukcji w serwisie allegro. Jest to innowacyjne i bezkompromisowe rozwiązanie, które w dziedzinie automatycznego wyszukiwania nowych aukcji gwarantuje najwyższą możliwą skuteczność. Jeżeli polujesz na nowe i atrakcyjne oferty na allegro, to ta aplikacja jest właśnie dla Ciebie! Monitor Allegro powiadomi Cię o nowych ofertach już w KILKA SEKUND po ich publikacji!

Aplikacja na bieżąco automatycznie monitoruje nowo wystawione aukcje i wyszukuje oferty z wybranych kategorii według zadanych kryteriów. Monitor Allegro jest wyjątkowy dlatego, że umożliwia Ci znalezienie świeżo wystawionej aukcji już w KILKA SEKUND po jej publikacji, zanim będzie widoczna w wyszukiwarce allegro. Dzięki tej nietuzinkowej funkcji masz niepowtarzalną szansę zakupu interesujących Cię przedmiotów nawet do kilku minut wcześniej niż inne osoby. W rezultacie, możesz pierwszy znaleźć atrakcyjną ofertę i wykorzystać okazję zanim inni zdołają się o niej dowiedzieć!

Zobacz jak przebiega wyszukiwanie nowych aukcji allegro w programie Monitor Allegro

Licencja

Użytkownik otrzymuje ograniczoną czasowo licencję na korzystanie z aplikacji Monitor Allegro. Program można pobrać i zainstalować na swoim komputerze za darmo, jednak tylko posiadacz ważnej licencji będzie miał dostęp do wszystkich funkcji aplikacji.

Do wyboru są dwa rodzaje licencji różniące się okresem ważności:

 • licencja miesięczna – ważna jest przez okres jednego miesiąca (jeśli chcesz kupić licencję na kilka miesięcy – maksymalnie trzy, to po prostu wybierz kilka sztuk licencji),
 • licencja testowa – jest aktywna jeden dzień i pozwala na zapoznanie się z funkcjami aplikacji przed dokonaniem zakupu.

Wyszukiwanie nowych aukcji allegro

Jak zacząć korzystać z Monitora Allegro

Przede wszystkim, musisz posiadać aktywne konto w serwisie allegro, ponieważ uzyskana licencja będzie przypisana do Twojego konta. Na początek, pobierz i zainstaluj aplikację postępując zgodnie z poniższymi wskazówkami. Następnie, po uruchomieniu programu zaloguj się na swoje konto allegro i powiąż je z Twoją ważną licencją na Monitor Allegro.

Link do pliku, który należy pobrać znajduje się poniżej. Instalowanie aplikacji polega na rozpakowaniu i uruchomieniu ściągniętego programu. Najpierw rozpakuj pobrany plik do dowolnego folderu a następnie uruchom znajdujący się w nim program „Setup”.

Do działania w systemach Windows, program wymaga bezpłatnej biblioteki .NET Framework w wersji co najmniej 4.7.2 oraz darmowej bazy danych Microsoft SQL Server Express LocalDB. Jeżeli program nie chce się uruchomić, to należy najpierw zainstalować odpowiednią bibliotekę Microsoft .NET Framework oraz bazę danych MS SQL Server Express, które można pobrać korzystając z poniższych linków.

Jak śledzić i wyszukiwać nowe oferty

Zanim zaczniesz korzystać z Monitora Allegro warto obejrzeć filmik pokazujący jak aplikacja automatycznie monitoruje nowe aukcje. Aby zacząć śledzić i wyszukiwać interesujące Cię oferty wykonaj kilka prostych czynności:

 • Podczas pierwszego uruchomienia programu postępuj zgodnie ze wskazówkami i zaloguj się na swoje konto allegro aby dokonać autoryzacji Monitora Allegro.
 • Upewnij się, że na pasku statusu (na dolnej krawędzi okna aplikacji), po prawej stronie wyświetla się napis „Połączono”.
 • Przede wszystkim, określ kryteria wyszukiwania wpisując poszukiwaną frazę w tytułach aukcji oraz maksymalną cenę Kup teraz. Możesz również zdefiniować dodatkowe słowa, które, jeśli będą obecne w tytule danej aukcji, to wykluczą ją z wyników wyszukiwania. Możesz dodać wiele takich zestawów kryteriów. Na przykład, w jednym wierszu możesz wpisać, w kolumnie „Tytuł (szukaj)” słowa: „iphone 6s” i podać maksymalną cenę 1000 zł, natomiast w drugim wierszu wpisać „galaxy s6” a w kolumnie „Tytuł (ignoruj)” wpisać frazę wykluczającą „uszkodzony” i podać maksymalną cenę 900 zł. (menu: Wyszukiwanie > Kryteria). Możesz także określić dla każdego kryterium stan przedmiotu (nowy lub używany). Zaznaczenie opcji „Tylko Kup teraz?” spowoduje, że w wynikach wyszukiwania pojawią się tylko oferty z aktywną opcją Kup Teraz.
 • Następnie, kliknij przycisk „Zastosuj Kryteria” po zakończeniu edycji kryteriów.
 • Potem, wybierz kategorie, które Monitor Allegro będzie dla Ciebie przeszukiwał zaznaczając je w drzewku kategorii i klikając przycisk „Dodaj Kategorię”.
 • To już wszystko! Od tej pory, Monitor będzie automatycznie śledził nowe aukcje. Jeżeli Monitor znajdzie interesujące Cię aukcje, to natychmiast wyświetli wynik w okienku aplikacji oraz powiadomi Cię e-mailem lub sygnałem dźwiękowym, jeśli sobie tego życzysz.

Metody automatycznego wyszukiwania

Monitor Allegro poza podstawową metodą automatycznego wyszukiwania ofert posiada również alternatywną metodę wyszukiwania aukcji, polegającą na wyszukiwarce allegro. Dodatkowa metoda wyszukiwania aktywuje się automatycznie w chwili kiedy opóźnienie między czasem zarejestrowania nowej oferty na serwerze allegro a oszacowanym czasem jej wystawienia wzrośnie powyżej dwóch minut. Analogicznie, w momencie kiedy to opóźnienie zmniejszy się poniżej dwóch minut, to dodatkowa metoda wyszukiwania zostanie automatycznie wyłączona. Dodatkowe wyniki wyszukiwania pochodzące z wyszukiwarki allegro dodawane są do dotychczasowych wyników. Na liście wyników w głównym oknie aplikacji, dodatkowe wyniki wyszukiwania oznaczone są symbolem kropki w kolumnie między datą i stanem przedmiotu. Istnieje także możliwość dezaktywacji funkcji automatycznego włączania alternatywnej metody wyszukiwania. W tym celu należy zaznaczyć opcję „Nie używaj alternatywnej metody wyszukiwania” w ustawieniach aplikacji (menu: Edycja > Ustawienia) . Odtąd, dodatkowa metoda wyszukiwania polegająca na wyszukiwarce allegro nie będzie stosowana.

Tryb podglądu

Program posiada funkcję o nazwie „Tryb podglądu” (menu Wyszukiwanie > Tryb podglądu), która umożliwia wyszukiwanie i monitorowanie wszystkich nowych ofert w danej kategorii bez konieczności określenia kryteriów wyszukiwania. W tej sytuacji wystarczy tylko wybrać kategorie i zaznaczyć w menu Wyszukiwanie opcję Tryb podglądu. Ta funkcja nie uwzględnia dodatkowych kryteriów wyszukiwania ustawionych w oknie „Kryteria Wyszukiwania” (menu Wyszukiwanie > Kryteria). Uwzględniane są wyłącznie podstawowe kryteria (obserwowane zdarzenia i obserwowani sprzedający) oraz kategorie. W trybie podglądu nie będą wysyłane powiadomienia e-mail oraz nie będą zapisywane wyniki wyszukiwania do bazy danych (jeżeli nie ustawiono odpowiedniej opcji w Ustawieniach aplikacji).

Monitor Allegro oferuje:

 • Automatyczne wyszukiwanie nowych aukcji według wielu kategorii i kryteriów za pomocą wszystkich dostępnych metod w serwisie allegro.
 • Powiadomienia e-mail.
 • Zapis wyników wyszukiwania do bazy danych.
 • Wczytywanie i zapis kryteriów wyszukiwania do pliku.
 • Wyszukiwanie z uwzględnieniem wielkości znaków.
 • Monitorowanie oprócz nowych aukcji również kończących się, a ponadto złożenie oferty kupna w licytacji, zakup przez Kup Teraz, zmian w ofercie i odwołanie oferty kupna w licytacji.