Planowana aktualizacja aplikacji Monitor Allegro

W najbliższy poniedziałek, w godzinach od 7:00 do 12:00, planowana jest aktualizacja aplikacji Monitor Allegro. W tym czasie nie będzie można się zalogować w aplikacji a Monitor nie będzie działał.

Po zakończeniu aktualizacji dostępna będzie do pobrania najnowsza wersja programu. Konieczne będzie odinstalowanie starszej wersji i zainstalowanie aktualnej.

W nowej wersji zmieni się przede wszystkim sposób logowania użytkownika a dodatkowo oferty wystawione na allegrolokalnie.pl będą oznaczone na liście symbolem: ◌ .

Nowy sposób logowania został wprowadzony w wyniku zmian jakie obecnie zachodzą w dostępie do serwisu allegro.

Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji użytkownik zostanie poproszony o jej autoryzowanie w serwisie allegro. Po zakończeniu procedury autoryzacji, użytkownik zostanie automatycznie zalogowany, bez potrzeby wpisywania loginu i hasła do swojego konta allegro, na podstawie udzielonej zgody w procesie autoryzacji. Przy każdym kolejnym uruchomieniu Monitora logowanie będzie odbywać się już automatycznie bez konieczności wpisywania poświadczeń.

Przebieg autoryzacji aplikacji w serwisie allegro jest opisany na każdym kroku, gdzie użytkownik otrzymuje wskazówki dalszego postępowania. Poszczególne kroki wyglądają następująco:

  1. W pierwszym oknie autoryzacji wpisz login do Twojego konta allegro, do którego została przypisana licencja aplikacji.
  2. Po zatwierdzeniu loginu zostaniesz automatycznie przekierowany do serwisu allegro, gdzie należy zalogować się i wyrazić zgodę na powiązanie aplikacji z Twoim kontem allegro.
  3. Następnie zostanie wyświetlony kod autoryzacyjny, który trzeba skopiować.
  4. Na końcu wróć do aplikacji i w okienku autoryzacji wprowadź otrzymany kod autoryzacyjny.

Oferty z portalu allegrolokalnie.pl będą pojawiać się tylko w wynikach wyszukiwania metodą alternatywną polegającą na wyszukiwarce allegro. Wyniki wyszukiwania metodą podstawową nie będą zawierać ofert allegrolokalnie ze względu na, jak oficjalnie tłumaczy allegro, niezależność obu portali.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *